Anatech Electronics Inc. AE896B11305
Part No.:
AE896B11305
Datasheet:
AE896B11305.pdf
Description:
RF FILTER BANDPASS 896MHZ MODULE
Shipping
AE896B11305 Specifications
Frequency:
896MHz Center
Bandwidth:
93MHz
Insertion Loss:
2dB
Size / Dimension:
5.080" L x 2.640" W (129.03mm x 67.06mm)
Height (Max):
2.360" (59.94mm)