Anatech Electronics Inc. AE788B6193
Part No.:
AE788B6193
Package:
Module, SMA Connectors
Datasheet:
AE788B6193.pdf
Description:
RF FILTER BANDPASS 788MHZ MODULE
Shipping
AE788B6193 Specifications
Package/Case:
Module, SMA Connectors
Frequency:
788MHz Center
Bandwidth:
375MHz
Ripple:
0.1dB
Insertion Loss:
3dB
Size / Dimension:
4.000" L x 1.125" W (101.60mm x 28.58mm)
Height (Max):
0.750" (19.05mm)