Anatech Electronics Inc. AE750B11624
Part No.:
AE750B11624
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Category:
RF Filters
Package:
Module, SMA Connectors
Datasheet:
AE750B11624.pdf
Description:
RF FILTER BANDPASS 750MHZ MODULE
Shipping
AE750B11624 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Series:
Package/Case:
Module, SMA Connectors
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Frequency:
750MHz Center
Bandwidth:
500MHz
Filter Type:
Band Pass
Ripple:
Insertion Loss:
1.2dB
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
2.380" L x 1.000" W (60.45mm x 25.40mm)
Height (Max):
1.000" (25.40mm)