Anatech Electronics Inc. AE745B10955
Part No.:
AE745B10955
Package:
Module
Datasheet:
AE745B10955.pdf
Description:
RF FILTER BANDPASS 745MHZ MODULE
Shipping
AE745B10955 Specifications
Package/Case:
Module
Frequency:
745MHz Center
Bandwidth:
20MHz
Insertion Loss:
1dB
Size / Dimension:
3.307" L x 2.055" W (84.00mm x 52.20mm)
Height (Max):
2.362" (60.00mm)