Anatech Electronics Inc. AE720B10946
Part No.:
AE720B10946
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Category:
RF Filters
Package:
Module, SMA Connectors
Datasheet:
AE720B10946.pdf
Description:
RF FILTER BANDPASS 720MHZ MODULE
Shipping
AE720B10946 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Series:
Package/Case:
Module, SMA Connectors
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Frequency:
720MHz Center
Bandwidth:
3MHz
Filter Type:
Band Pass
Ripple:
1dB
Insertion Loss:
3dB
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
3.200" L x 1.000" W (81.28mm x 25.40mm)
Height (Max):
1.000" (25.40mm)