Anatech Electronics Inc. AE720B10939
Part No.:
AE720B10939
Package:
Module, SMA Connectors
Datasheet:
AE720B10939.pdf
Description:
RF FILTER BANDPASS 720MHZ MODULE
Shipping
AE720B10939 Specifications
Package/Case:
Module, SMA Connectors
Frequency:
720MHz Center
Bandwidth:
50MHz
Filter Type:
Band Pass
Ripple:
Insertion Loss:
10dB
Size / Dimension:
3.750" L x 1.000" W (95.25mm x 25.40mm)
Height (Max):
0.500" (12.70mm)