Anatech Electronics Inc. AE718N2244
Part No.:
AE718N2244
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Category:
RF Filters
Package:
Module, SMA Connectors
Datasheet:
AE718N2244.pdf
Description:
RF FILTER BANDSTOP 718MHZ MODULE
Shipping
AE718N2244 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Series:
Package/Case:
Module, SMA Connectors
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Frequency:
718MHz Center
Bandwidth:
20MHz
Filter Type:
Band Stop
Ripple:
Insertion Loss:
0.75dB
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
10.157" L x 3.346" W (258.00mm x 85.00mm)
Height (Max):
2.579" (65.50mm)