Anatech Electronics Inc. AE66B11185
Part No.:
AE66B11185
Package:
6-DIP Module
Datasheet:
AE66B11185.pdf
Description:
RF FILTER BAND PASS 66MHZ 6DIP
Shipping
AE66B11185 Specifications
Package/Case:
6-DIP Module
Frequency:
66MHz Center
Bandwidth:
Filter Type:
Band Pass
Ripple:
Insertion Loss:
1dB
Mounting Type:
Through Hole
Size / Dimension:
1.000" L x 0.500" W (25.40mm x 12.70mm)
Height (Max):
1.229" (31.21mm)