Anatech Electronics Inc. AE650L8826
Part No.:
AE650L8826
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Category:
RF Filters
Package:
Module, SMA Connectors
Datasheet:
AE650L8826.pdf
Description:
RF FILTER LOW PASS 650MHZ MODULE
Shipping
AE650L8826 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Series:
Package/Case:
Module, SMA Connectors
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Frequency:
650MHz (Cutoff)
Bandwidth:
650MHz
Filter Type:
Low Pass
Ripple:
Insertion Loss:
1dB
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
4.000" L x 0.600" W (101.60mm x 15.24mm)
Height (Max):
0.512" (13.00mm)