Anatech Electronics Inc. AE60B11176
Part No.:
AE60B11176
Package:
4-DIP Module
Datasheet:
AE60B11176.pdf
Description:
RF FILTER BAND PASS 60MHZ 4DIP
Shipping
AE60B11176 Specifications
Package/Case:
4-DIP Module
Frequency:
60MHz Center
Bandwidth:
4MHz
Ripple:
0.5dB
Insertion Loss:
5.5dB
Mounting Type:
Through Hole
Size / Dimension:
3.580" L x 1.000" W (90.93mm x 25.40mm)
Height (Max):
0.750" (19.05mm)