Anatech Electronics Inc. AE60B11156
Part No.:
AE60B11156
Package:
10-DIP Module
Datasheet:
AE60B11156.pdf
Description:
RF FILTER BAND PASS 60MHZ 10DIP
Shipping
AE60B11156 Specifications
Package/Case:
10-DIP Module
Frequency:
60MHz Center
Bandwidth:
10MHz
Insertion Loss:
2dB
Mounting Type:
Through Hole
Size / Dimension:
2.500" L x 1.000" W (63.50mm x 25.40mm)
Height (Max):
0.600" (15.24mm)