Anatech Electronics Inc. AE59L8903
Part No.:
AE59L8903
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Category:
RF Filters
Package:
Module, SMA Connectors
Datasheet:
AE59L8903.pdf
Description:
RF FILTER LOW PASS 59MHZ MODULE
Shipping
AE59L8903 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Series:
Package/Case:
Module, SMA Connectors
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Frequency:
59MHz (Cutoff)
Bandwidth:
Filter Type:
Low Pass
Ripple:
Insertion Loss:
3dB
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
4.000" L x 1.250" W (101.60mm x 31.75mm)
Height (Max):
0.750" (19.05mm)