Anatech Electronics Inc. AE5770B11284
Part No.:
AE5770B11284
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Category:
RF Filters
Package:
Module
Datasheet:
AE5770B11284.pdf
Description:
RF FILTER BAND PASS 5.77GHZ MOD
Shipping
AE5770B11284 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Series:
Package/Case:
Module
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Frequency:
5.77GHz Center
Bandwidth:
80MHz
Filter Type:
Band Pass
Ripple:
Insertion Loss:
2dB
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
5.827" L x 2.461" W (148.00mm x 62.50mm)
Height (Max):
1.181" (30.00mm)