Anatech Electronics Inc. AE5720B11891
Part No.:
AE5720B11891
Package:
Module
Datasheet:
AE5720B11891.pdf
Description:
RF FILTER BAND PASS 5.72GHZ MOD
Shipping
AE5720B11891 Specifications
Package/Case:
Module
Frequency:
5.72GHz Center
Bandwidth:
20MHz
Insertion Loss:
2.5dB
Size / Dimension:
5.689" L x 2.476" W (144.50mm x 62.90mm)
Height (Max):
1.102" (28.00mm)