Anatech Electronics Inc. AE564B11154
Part No.:
AE564B11154
Package:
Module
Datasheet:
AE564B11154.pdf
Description:
RF FILTER BANDPASS 564MHZ MODULE
Shipping
AE564B11154 Specifications
Package/Case:
Module
Frequency:
564MHz Center
Bandwidth:
52.4MHz
Insertion Loss:
0.75dB
Size / Dimension:
6.238" L x 3.253" W (158.45mm x 82.63mm)
Height (Max):
3.079" (78.21mm)