Anatech Electronics Inc. AE5550B11695
Part No.:
AE5550B11695
Package:
Module
Datasheet:
AE5550B11695.pdf
Description:
RF FILTER BAND PASS 5.55GHZ MOD
Shipping
AE5550B11695 Specifications
Package/Case:
Module
Frequency:
5.55GHz Center
Bandwidth:
902MHz
Insertion Loss:
1dB
Size / Dimension:
6.449" L x 0.984" W (163.80mm x 25.00mm)
Height (Max):
0.878" (22.30mm)