Anatech Electronics Inc. AE542CB1799
Part No.:
AE542CB1799
Category:
Ceramic Filters
Package:
24-SMD Module
Datasheet:
AE542CB1799.pdf
Description:
542 MHZ CERAMIC BAND PASS FILTER
Shipping
AE542CB1799 Specifications
Package/Case:
24-SMD Module
Frequency:
542MHz Center
Impedance:
50Ohm
Bandwidth:
80 MHz
Insertion Loss:
2.8dB
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
1.496" L x 0.878" W (38.00mm x 22.30mm)
Height (Max):
0.315" (8.00mm)