Anatech Electronics Inc. AE540B10366
Part No.:
AE540B10366
Package:
Module, SMA Connectors
Datasheet:
AE540B10366.pdf
Description:
RF FILTER BANDPASS 540MHZ MODULE
Shipping
AE540B10366 Specifications
Package/Case:
Module, SMA Connectors
Frequency:
540MHz Center
Bandwidth:
50MHz
Insertion Loss:
2.5dB
Size / Dimension:
4.000" L x 0.600" W (101.60mm x 15.24mm)
Height (Max):
0.412" (10.46mm)