Anatech Electronics Inc. AE539B11611
Part No.:
AE539B11611
Package:
BNC In-Line Module
Datasheet:
AE539B11611.pdf
Description:
RF FILTER BAND PASS 539MHZ BNC
Shipping
AE539B11611 Specifications
Package/Case:
BNC In-Line Module
Frequency:
539MHz Center
Bandwidth:
138MHz
Insertion Loss:
1.5dB
Size / Dimension:
7.992" L x 2.500" W (203.00mm x 63.50mm)
Height (Max):
1.508" (38.30mm)