Anatech Electronics Inc. AE512L8844
Part No.:
AE512L8844
Package:
Module
Datasheet:
AE512L8844.pdf
Description:
RF FILTER LOW PASS 512MHZ MODULE
Shipping
AE512L8844 Specifications
Package/Case:
Module
Frequency:
512MHz (Cutoff)
Bandwidth:
512MHz
Filter Type:
Low Pass
Ripple:
Insertion Loss:
1dB
Size / Dimension:
5.000" L x 1.000" W (127.00mm x 25.40mm)
Height (Max):
0.762" (19.35mm)