Anatech Electronics Inc. AE512B11151
Part No.:
AE512B11151
Package:
Module
Datasheet:
AE512B11151.pdf
Description:
RF FILTER BANDPASS 512MHZ MODULE
Shipping
AE512B11151 Specifications
Package/Case:
Module
Frequency:
512MHz Center
Bandwidth:
49.5MHz
Insertion Loss:
1.5dB
Size / Dimension:
7.638" L x 2.949" W (194.00mm x 74.90mm)
Height (Max):
2.677" (68.00mm)