Anatech Electronics Inc. AE50H9916
Part No.:
AE50H9916
Package:
Module
Datasheet:
AE50H9916.pdf
Description:
RF FILTER HIGH PASS 50MHZ MODULE
Shipping
AE50H9916 Specifications
Package/Case:
Module
Frequency:
50MHz (Cutoff)
Bandwidth:
1.25GHz
Filter Type:
High Pass
Ripple:
Insertion Loss:
1dB
Size / Dimension:
2.500" L x 1.125" W (63.50mm x 28.58mm)
Height (Max):
0.762" (19.35mm)