Anatech Electronics Inc. AE50B11186
Part No.:
AE50B11186
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Category:
RF Filters
Package:
Module, SMA Connectors
Datasheet:
AE50B11186.pdf
Description:
RF FILTER BAND PASS 50MHZ MODULE
Shipping
AE50B11186 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Series:
Package/Case:
Module, SMA Connectors
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Frequency:
50MHz Center
Bandwidth:
2MHz
Filter Type:
Band Pass
Ripple:
Insertion Loss:
16dB
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
1.496" L x 0.500" W (38.00mm x 12.70mm)
Height (Max):
0.412" (10.46mm)