Anatech Electronics Inc. AE4950B11497
Part No.:
AE4950B11497
Package:
Module, SMA Connectors
Datasheet:
AE4950B11497.pdf
Description:
RF FILTER BAND PASS 4.95GHZ MOD
Shipping
AE4950B11497 Specifications
Package/Case:
Module, SMA Connectors
Frequency:
4.95GHz Center
Bandwidth:
100MHz
Ripple:
0.25dB
Insertion Loss:
0.8dB
Size / Dimension:
3.260" L x 0.752" W (82.80mm x 19.10mm)
Height (Max):
1.094" (27.80mm)