Anatech Electronics Inc. AE4.90B10716
Part No.:
AE4.90B10716
Package:
BNC In-Line Module
Datasheet:
AE4.90B10716.pdf
Description:
RF FILTER BAND PASS 4.9MHZ BNC
Shipping
AE4.90B10716 Specifications
Package/Case:
BNC In-Line Module
Frequency:
4.9MHz Center
Bandwidth:
62kHz
Ripple:
0.5dB
Insertion Loss:
10dB
Size / Dimension:
4.000" L x 2.000" W (101.60mm x 50.80mm)
Height (Max):
1.000" (25.40mm)