Anatech Electronics Inc. AE470H9109
Part No.:
AE470H9109
Package:
Module, SMA Connectors
Datasheet:
AE470H9109.pdf
Description:
RF FILTER HI PASS 470MHZ MODULE
Shipping
AE470H9109 Specifications
Package/Case:
Module, SMA Connectors
Frequency:
470MHz (Cutoff)
Bandwidth:
9.53GHz
Filter Type:
High Pass
Ripple:
Insertion Loss:
1dB
Size / Dimension:
1.500" L x 1.500" W (38.10mm x 38.10mm)
Height (Max):
0.750" (19.05mm)