Anatech Electronics Inc. AE460B11815
Part No.:
AE460B11815
Package:
Module, SMA Connectors
Datasheet:
AE460B11815.pdf
Description:
RF FILTER BANDPASS 460MHZ MODULE
Shipping
AE460B11815 Specifications
Package/Case:
Module, SMA Connectors
Frequency:
460MHz Center
Bandwidth:
20MHz
Filter Type:
Band Pass
Ripple:
Insertion Loss:
1dB
Size / Dimension:
5.827" L x 2.756" W (148.00mm x 70.00mm)
Height (Max):
2.677" (68.00mm)