Anatech Electronics Inc. AE4550B10927
Part No.:
AE4550B10927
Package:
Module
Datasheet:
AE4550B10927.pdf
Description:
RF FILTER BAND STOP 4.55GHZ MOD
Shipping
AE4550B10927 Specifications
Package/Case:
Module
Frequency:
4.55GHz Center
Bandwidth:
200MHz
Filter Type:
Band Stop
Ripple:
Insertion Loss:
1dB
Size / Dimension:
5.750" L x 4.500" W (146.05mm x 114.30mm)
Height (Max):
1.050" (26.67mm)