Anatech Electronics Inc. AE430B11306
Part No.:
AE430B11306
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Category:
RF Filters
Package:
Module, SMA Connectors
Datasheet:
AE430B11306.pdf
Description:
RF FILTER BANDPASS 430MHZ MODULE
Shipping
AE430B11306 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Series:
Package/Case:
Module, SMA Connectors
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Frequency:
430MHz Center
Bandwidth:
50MHz
Filter Type:
Band Pass
Ripple:
Insertion Loss:
2dB
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
4.690" L x 3.190" W (119.13mm x 81.03mm)
Height (Max):
2.760" (70.10mm)