Anatech Electronics Inc. AE426B7118
Part No.:
AE426B7118
Package:
Module, SMA Connectors
Datasheet:
AE426B7118.pdf
Description:
RF FILTER BANDPASS 426MHZ MODULE
Shipping
AE426B7118 Specifications
Package/Case:
Module, SMA Connectors
Frequency:
426MHz Center
Bandwidth:
16.5MHz
Insertion Loss:
2.5dB
Size / Dimension:
4.480" L x 1.470" W (113.79mm x 37.34mm)
Height (Max):
0.620" (15.75mm)