Anatech Electronics Inc. AE420B11449
Part No.:
AE420B11449
Package:
Module
Datasheet:
AE420B11449.pdf
Description:
RF FILTER BANDPASS 420MHZ MODULE
Shipping
AE420B11449 Specifications
Package/Case:
Module
Frequency:
420MHz Center
Bandwidth:
20MHz
Insertion Loss:
1dB
Size / Dimension:
4.390" L x 3.602" W (111.50mm x 91.50mm)
Height (Max):
2.913" (74.00mm)