Anatech Electronics Inc. AE415B11389
Part No.:
AE415B11389
Package:
Module
Datasheet:
AE415B11389.pdf
Description:
RF FILTER BANDPASS 415MHZ MODULE
Shipping
AE415B11389 Specifications
Package/Case:
Module
Frequency:
415MHz Center
Bandwidth:
130MHz
Insertion Loss:
1dB
Size / Dimension:
8.150" L x 6.575" W (207.00mm x 167.00mm)
Height (Max):
1.043" (26.50mm)