Anatech Electronics Inc. AE4090B11472
Part No.:
AE4090B11472
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Category:
RF Filters
Package:
Module, SMA Connectors
Datasheet:
AE4090B11472.pdf
Description:
RF FILTER BAND PASS 4.09GHZ MOD
Shipping
AE4090B11472 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Series:
Package/Case:
Module, SMA Connectors
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Frequency:
4.09GHz Center
Bandwidth:
15MHz
Filter Type:
Band Pass
Ripple:
Insertion Loss:
3.5dB
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
2.640" L x 1.650" W (67.06mm x 41.91mm)
Height (Max):
0.990" (25.15mm)