Anatech Electronics Inc. AE400L9176
Part No.:
AE400L9176
Package:
Module
Datasheet:
AE400L9176.pdf
Description:
RF FILTER LOW PASS 400MHZ MODULE
Shipping
AE400L9176 Specifications
Package/Case:
Module
Frequency:
400MHz (Cutoff)
Bandwidth:
400MHz
Filter Type:
Low Pass
Ripple:
Insertion Loss:
0.6dB
Size / Dimension:
6.000" L x 1.500" W (152.40mm x 38.10mm)
Height (Max):
1.250" (31.75mm)