Anatech Electronics Inc. AE400L8988
Part No.:
AE400L8988
Package:
Module
Datasheet:
AE400L8988.pdf
Description:
RF FILTER LOW PASS 400MHZ MODULE
Shipping
AE400L8988 Specifications
Package/Case:
Module
Frequency:
400MHz (Cutoff)
Bandwidth:
400MHz
Filter Type:
Low Pass
Ripple:
Insertion Loss:
0.3dB
Size / Dimension:
7.500" L x 1.000" W (190.50mm x 25.40mm)
Height (Max):
1.000" (25.40mm)