Anatech Electronics Inc. AE400H9824
Part No.:
AE400H9824
Package:
Module, SMA Connectors
Datasheet:
AE400H9824.pdf
Description:
RF FILTER HI PASS 400MHZ MODULE
Shipping
AE400H9824 Specifications
Package/Case:
Module, SMA Connectors
Frequency:
400MHz (Cutoff)
Bandwidth:
2.1GHz
Filter Type:
High Pass
Ripple:
Insertion Loss:
2dB
Size / Dimension:
2.500" L x 0.750" W (63.50mm x 19.05mm)
Height (Max):
0.500" (12.70mm)