Anatech Electronics Inc. AE400H9032
Part No.:
AE400H9032
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Category:
RF Filters
Package:
Module, SMA Connectors
Datasheet:
AE400H9032.pdf
Description:
RF FILTER HI PASS 400MHZ MODULE
Shipping
AE400H9032 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Series:
Package/Case:
Module, SMA Connectors
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Frequency:
400MHz (Cutoff)
Bandwidth:
5.6GHz
Filter Type:
High Pass
Ripple:
0.1dB
Insertion Loss:
1dB
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
0.750" L x 0.625" W (19.05mm x 15.88mm)
Height (Max):
0.500" (12.70mm)