Anatech Electronics Inc. AE398B9525
Part No.:
AE398B9525
Package:
Module, SMA Connectors
Datasheet:
AE398B9525.pdf
Description:
RF FILTER BANDPASS 398MHZ MODULE
Shipping
AE398B9525 Specifications
Package/Case:
Module, SMA Connectors
Frequency:
398MHz Center
Bandwidth:
10MHz
Filter Type:
Band Pass
Ripple:
Insertion Loss:
1.15dB
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
4.000" L x 1.250" W (101.60mm x 31.75mm)
Height (Max):
0.762" (19.35mm)