Anatech Electronics Inc. AE36B8894
Part No.:
AE36B8894
Package:
10-DIP Module
Datasheet:
AE36B8894.pdf
Description:
RF FILTER BAND PASS 36MHZ 10DIP
Shipping
AE36B8894 Specifications
Package/Case:
10-DIP Module
Frequency:
36MHz Center
Bandwidth:
10MHz
Filter Type:
Band Pass
Ripple:
Insertion Loss:
1dB
Mounting Type:
Through Hole
Size / Dimension:
2.500" L x 1.000" W (63.50mm x 25.40mm)
Height (Max):
0.600" (15.24mm)