Anatech Electronics Inc. AE3540WN2290
Part No.:
AE3540WN2290
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Category:
RF Filters
Package:
Module, SMA Connectors
Datasheet:
AE3540WN2290.pdf
Description:
RF FILTER BAND STOP 3.54GHZ MOD
Shipping
AE3540WN2290 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Anatech Electronics Inc.
Series:
Package/Case:
Module, SMA Connectors
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Frequency:
3.54GHz Center
Bandwidth:
120MHz
Filter Type:
Band Stop
Ripple:
Insertion Loss:
3dB
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
7.756" L x 1.339" W (197.00mm x 34.00mm)
Height (Max):
0.433" (11.00mm)