Anatech Electronics Inc. AE3500H9771
Part No.:
AE3500H9771
Package:
Module, SMA Connectors
Datasheet:
AE3500H9771.pdf
Description:
RF FILTER HI PASS 3.5GHZ MODULE
Shipping
AE3500H9771 Specifications
Package/Case:
Module, SMA Connectors
Frequency:
3.5GHz (Cutoff)
Bandwidth:
5.5GHz
Filter Type:
High Pass
Ripple:
Insertion Loss:
2dB
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
1.500" L x 0.750" W (38.10mm x 19.05mm)
Height (Max):
0.500" (12.70mm)