Anatech Electronics Inc. AE35000B11276
Part No.:
AE35000B11276
Package:
Module
Datasheet:
AE35000B11276.pdf
Description:
RF FILTER BAND PASS 35GHZ MODULE
Shipping
AE35000B11276 Specifications
Package/Case:
Module
Frequency:
35GHz Center
Bandwidth:
14GHz
Filter Type:
Band Pass
Ripple:
Insertion Loss:
1.5dB
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
1.378" L x 0.591" W (35.00mm x 15.00mm)
Height (Max):
0.374" (9.50mm)