Anatech Electronics Inc. AE3250SSH6553
Part No.:
AE3250SSH6553
Package:
Module, SMA Connectors
Datasheet:
AE3250SSH6553.pdf
Description:
RF FILTER HIGH PASS 3.25GHZ MOD
Shipping
AE3250SSH6553 Specifications
Package/Case:
Module, SMA Connectors
Frequency:
3.25GHz (Cutoff)
Bandwidth:
14.75GHz
Filter Type:
High Pass
Ripple:
Insertion Loss:
2dB
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
1.654" L x 1.102" W (42.00mm x 28.00mm)
Height (Max):
0.394" (10.00mm)