Anatech Electronics Inc. AE3250B11710
Part No.:
AE3250B11710
Package:
Module, SMA Connectors
Datasheet:
AE3250B11710.pdf
Description:
RF FILTER BAND PASS 3.25GHZ MOD
Shipping
AE3250B11710 Specifications
Package/Case:
Module, SMA Connectors
Frequency:
3.25GHz Center
Bandwidth:
100MHz
Filter Type:
Band Pass
Ripple:
Insertion Loss:
0.7dB
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
1.969" L x 0.787" W (50.00mm x 20.00mm)
Height (Max):
0.748" (19.00mm)