Anatech Electronics Inc. AE30NS2055
Part No.:
AE30NS2055
Package:
Module, SMA Connectors
Datasheet:
AE30NS2055.pdf
Description:
RF FILTER BAND STOP 30MHZ MODULE
Shipping
AE30NS2055 Specifications
Package/Case:
Module, SMA Connectors
Frequency:
30MHz Center
Bandwidth:
2MHz
Filter Type:
Band Stop
Ripple:
Insertion Loss:
3dB
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
2.500" L x 1.125" W (63.50mm x 28.58mm)
Height (Max):
0.762" (19.35mm)