Anatech Electronics Inc. AE30L8933
Part No.:
AE30L8933
Package:
Module
Datasheet:
AE30L8933.pdf
Description:
RF FILTER LOW PASS 30MHZ MODULE
Shipping
AE30L8933 Specifications
Package/Case:
Module
Frequency:
30MHz (Cutoff)
Bandwidth:
30MHz
Filter Type:
Low Pass
Ripple:
Insertion Loss:
0.5dB
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
6.000" L x 2.000" W (152.40mm x 50.80mm)
Height (Max):
1.500" (38.10mm)