Anatech Electronics Inc. AE30B11034
Part No.:
AE30B11034
Package:
10-DIP Module
Datasheet:
AE30B11034.pdf
Description:
RF FILTER BAND PASS 30MHZ 10DIP
Shipping
AE30B11034 Specifications
Package/Case:
10-DIP Module
Frequency:
30MHz Center
Bandwidth:
15MHz
Filter Type:
Band Pass
Ripple:
Insertion Loss:
1.5dB
Mounting Type:
Through Hole
Size / Dimension:
2.500" L x 1.000" W (63.50mm x 25.40mm)
Height (Max):
0.600" (15.24mm)