Anatech Electronics Inc. AE2990B11732
Part No.:
AE2990B11732
Package:
Module, SMA Connectors
Datasheet:
AE2990B11732.pdf
Description:
RF FILTER BAND PASS 2.99GHZ MOD
Shipping
AE2990B11732 Specifications
Package/Case:
Module, SMA Connectors
Frequency:
2.99GHz Center
Bandwidth:
240MHz
Filter Type:
Band Pass
Ripple:
Insertion Loss:
2dB
Size / Dimension:
4.252" L x 2.205" W (108.00mm x 56.00mm)
Height (Max):
1.181" (30.00mm)