Anatech Electronics Inc. AE2950B11707
Part No.:
AE2950B11707
Package:
Module, SMA Connectors
Datasheet:
AE2950B11707.pdf
Description:
RF FILTER BAND PASS 2.95GHZ MOD
Shipping
AE2950B11707 Specifications
Package/Case:
Module, SMA Connectors
Frequency:
2.95GHz Center
Bandwidth:
100MHz
Insertion Loss:
0.7dB
Size / Dimension:
1.969" L x 0.787" W (50.00mm x 20.00mm)
Height (Max):
0.748" (19.00mm)