Anatech Electronics Inc. AE28889B11676
Part No.:
AE28889B11676
Package:
Module
Datasheet:
AE28889B11676.pdf
Description:
RF FILTER BANDPASS 28.889GHZ MOD
Shipping
AE28889B11676 Specifications
Package/Case:
Module
Frequency:
28.889GHz Center
Bandwidth:
14.222GHz
Filter Type:
Band Pass
Ripple:
Insertion Loss:
2.5dB
Size / Dimension:
2.004" L x 0.748" W (50.90mm x 19.00mm)
Height (Max):
0.327" (8.30mm)